Podprsenky na dojčenie

Podprsenka na dojčenie je základným vybavením novopečenej mamičky. Nie je to klasická podprsenka s kosticami, na akú ste boli zvyknuté. Ide o podrsenku na kojenie, ktorá umožní nakŕmiť bábätko rýchlo a bezpečne. Ideálne podprsenky na dojčenie prsia pekne podporia, ale nikde netlačia. Túto podprsenku musíte dokázať rýchlo rozopnúť a odhrnúť vrchnú textíliu tak, aby lem podprsenky nezavadzal dojčaťu pri kŕmení. Keďže sú prsia dojčiacej ženy náchylné na zápaly, musí mať podprsenka na dojčenie dve vlastnosti – byť priedušná a hypoalergénna.

 

Neboli nájdené žiadne produkty zodpovedajúce vášmu výberu.

Materská podprsenka - funkčný a ženský strih

Podprsenka na dojčenie nemusí mať klasický podprsenkový strih. Veľmi funkčná je materská podprsenka typu top. Na kojenie ju pripravíte veľmi rýchlo tak, že odhrniete vrchnú vrstvu. Dojčiace ženy chcú nosiť bielizeň, ktorá je nielen praktická, ale tiež pekná. Tieto vlastnosti spĺňa materská podprsenka v podobe topu. Obľúbená je hlavne biela a čierna variácia, ktoré patria medzi klasické farby pre podprsenku a iné kúsky spodnej bielizne. Dbajte na to, aby vám sedela veľkosť. Materská podprsenka vás nesmie tlačiť po obvode a ani cez ramená. Všetky matky potrebujú pri dojčení hlavne pohodlie, ktoré im prináša psychickú pohodu.

Podprsenka na dojčenie - pozor na výber materiálu

Podprsenku na kŕmenie dojčaťa nevyberajte len podľa strihu, podľa toho, či je jej farba biela, alebo čierna, nesmierne dôležitý je materiál a zapínanie. Materská podprsenka by nemala mať kostice. Ako ideálny materiál zvoľte bavlnené vnútro podprsenky. Podprsenka na kŕmenie bábätka môže mať vrchnú vrstvu potiahnutú mikrovláknom alebo elastickými materiálmi, aby sa lepšie prispôsobila tvaru poprsia. Bez rýchleho odopínania podprsenky si žiadna matka nedokáže dojčenie predstaviť. Praktické je zapínanie klik systémom, ktorý je možné odopnúť jednou rukou.

Čo vám nesmie chýbať? Doplnky na dojčenie a kŕmenia bábätka!

Pri kŕmení iste využijete vankúše "Bumerang", o ktoré sa môžete oprieť. Mimoriadne praktické sú vankúše na kojenie, ktorý sa dá oprať a bavlnené podbradníky pre babatka. Keď bábätko odrastie bude potrebovať Kojenecké fľaše. Pri príprave na kŕmenie dieťa zabavia kontrastné hračky pre babatka. Dobrá správa je, že kúpa celej výbavy rodičov nezruinuje, pretože cena výrobkov na Jukki je naozaj priaznivá.

Pozrite si aj ďalšie kategórie obľúbené u super rodičov: