Articles

Zimné prechádzky s dieťaťom – výbavička pre dieťa

V zime majú rodičia veľa pochybností o tom, aké oblečenie pre deti vybrať na prechádzku. Rozhodnutie nezáleží ani tak na veku dieťaťa, ale skôr od aktivít na prechádzke a na poveternostných podmienkach. Kojenec je bábätko, ktoré nechodí, ale leží alebo sedí v kočíku, a preto by mal byť dobre chránený pred chladom viac ako už chodiace dieťa.

Prechádzky s dieťaťom v zime – najdôležitejšie pravidlá

Treba si uvedomiť, že prechádzky majú pre bábätká veľký prínos, otužujú ich už od prvých chvíľ života. V teplom ročnom období môžete ísť s bábätkom von takmer ihneď. V zime musíte byť pri výbere výbavy viac obozretní. Chladný vzduch a jemná detská pokožka vášho bábätka nie sú dobrá kombinácia. Preto je dobré, aby si dieťatko na chlad vonku postupne zvykalo. Pred prvou prechádzkou uložte bábätko v kočíku na balkón, terasu alebo do záhrady. Prvé dni na niekoľko minút, potom na niekoľko desiatok minút a ďalšie dni tento čas predlžujte. Už po niekoľkých dňoch môžete s dieťaťom chodiť na dlhšie prechádzky. V teplejších mesiacoch môžete vonku tráviť dlhé hodiny!

Najvhodnejšie je chodiť na prechádzky s dieťaťom v kočíku. Mal by byť primerane pripravený. Ideálna na prechádzky je detska deka, dostatočne teplá, a teplý spací vak pre deti. Dobrým nápadom môže byť zavinovačka pre novorodenca. Výhody zavinovačky nesúvisia len s udržaním tepla pre dieťa. Zavinovačka pre novorodenca poskytuje pocit bezpečia a pokojný spánok. Na nosenie novorodenca niekoľko týždňov počkajte.

Treba si tiež uvedomiť, že nie vždy je možné ísť na prechádzku s batoľaťom. Keď mrzne, je lepšie zostať s najmenšími deťmi doma. Väčšie bábätká sa môžu v miernom mraze prechádzať približne hodinu. Kedy je však predsa len lepšie nechodiť von? Predovšetkým vtedy, keď je batoľa choré. Studený vzduch, najmä ak má dieťa infekciu dýchacích ciest, mu môže zhoršiť náladu a viesť k zlému zdravotnému stavu.

Kontraindikáciou prechádzok je aj smog, teda znečistený vzduch. V niektorých mestách Slovenska môže byť v zime vzduch veľmi znečistený. Ak viete, že kvalita ovzdušia vo vašej oblasti je zlá, je lepšie zostať niekoľko dní doma a nevystavovať batoľa škodlivému vzduchu.

Využite prechádzku s dieťaťom ako chvíľku pre seba. Je to príjemná každodenná činnosť, keď môžete počúvať hudbu, audioknihu alebo sa v pokoji prejsť. Má to dobrý vplyv aj na vás!

Aké oblečenie pre dieťa vybrať na zimnú prechádzku?

Pri kúpe oblečenia pre deti na prechádzku v zime je dôležité mať na pamäti, že prehriatie i podchladenie sú rovnako nebezpečné. Oblečenie vášho batoľaťa by malo byť prispôsobené jeho veku, činnosti, poveternostným podmienkam a vonkajšej teplote. Najmenšie bábätká treba pred chladom chrániť najviac, pretože sa nepohybujú a navyše ešte nemajú dobre fungujúcu prirodzenú termoreguláciu. Tieto deti je potrebné teplo obliekať a chrániť pred chladom. Deti, ktoré samostatne chodia, by mali byť oblečené v teplej spodnej bielizni a bežnom oblečení. Všetky batoľatá by mali byť oblečené cibuľovito s jednou vrstvou oblečenia navyše ako dospelí, pričom treba mať na pamäti, že spací vak je tou vrstvou navyše.

Všetko oblečenie, spacie vaky a kombinézy by mali byť vyrobené z priedušných materiálov. Za zmienku tu stoja aj čiapky. Mali by byť vyrobené z materiálov odvádzajúcich vlhkosť, aby sa hlava dieťaťa príliš nepotila. Takéto oblečenie pre bábätká nájdete na stránkach obchodu JUKKI. Zárukou kvality je to, že obchod JUKKI všetky ponúkané produkty aj vyrába a má plný dohľad nad produkciou.

Keď idete na zimnú prechádzku so svojím dieťatkom, nezabudnite ani na seba. V JUKKI nás zaujíma komfort detí i rodičov. Aj vy sa musíte teplo obliecť! Uistite sa, že máte dlhú teplú bundu, čiapku a na rukoväti kočíka teplý rukávnik značky JUKKI, vďaka ktorým bude vaša zimná prechádzka oveľa pohodlnejšia.

Aké doplnky pre bábätko sú užitočné na zimnú prechádzku?

Keď sa chystáte na prechádzku s bábätkom, vyberte si u nás čo najpohodlnejšie doplnky, ktoré sme vyrobili pre pohodlie vášho bábätka a tiež pre váš komfort! Vyberte si:

  • Zimný fusak do kočíka alebo sánok Mocha Winter – dokonale chráni novorodenca zo všetkých strán a udržuje ho v teple na čerstvom vzduchu. V takomto spacom vaku je vaše dieťa aj v tých najchladnejších dňoch dokonale chránené pred chladom. Špeciálne vyrobený spací vak je vybavený otvormi na bezpečnostné pásy, takže ho možno namontovať aj do autosedačiek a všetkých typov kočíkov.
  • Rukávnik na kočík s kožušinkou Mocha Winter – niečo, čo umožní mame, otcovi a opatrovateľom dieťaťa vyraziť na pohodlnú prechádzku počas chladnejších dní. Rukávnik, ktorý sa pripevní na rukoväť kočíka, umožňuje schovať ruky počas prechádzky a chráni ich pred chladom. Nebudete potrebovať rukavice. Je to veľmi pohodlné riešenie. Naše rukávniky sú k dispozícii v rôznych farbách. Možno ich zladiť podľa farby spacieho vaku.
  • Bavlnená deka do autosedačky Milky Way– teplá deka do autosedačky je ideálna na zimné obdobie. Pre niektoré deti, najmä tie, ktoré trpia refluxom, je ležanie v autosedačke veľkým nepohodlím. Prechádzka so sedačkou na ráme s dieťaťom zabaleným v deke je spôsob pre zabezpečenie bezpečnej, teplej a pohodlnej prechádzky pre vaše dieťatko. Deka má rozkošné ušká a je ju možné použiť aj ako náhradu za zavinovačku.
  • Univerzálna obojstranná vložka do kočíka Savanna Fun– pre sediace deti je zimná vložka do kočíka skvelým spôsobom pre ochranu bábätka pred chladom. Je to dodatočná bariéra, vďaka ktorej bude každá prechádzka teplá a príjemná.
  • Držiak na pohár a termohrnček na kočík – ideálne riešenie na chladné dni na prechádzkach. Kým vaše dieťa leží v teple zabalené, aj vy si môžete zabezpečiť pohodlie pitím teplého čaju alebo kávy.
  • Taška na kočík Gold Wings – hoci taška nie je striktne spojená so zimnými doplnkami, jej prítomnosť je v zime nevyhnutná. Umožňuje, aby sa do nej zmestili všetky potrebné veci, napríklad kojenecké fľaše. Rodičom poskytuje istotu, že taška obsahuje pomôcky, ktoré budú potrebovať v rôznych situáciách počas prechádzky.

Doplňte svoju výbavu s obchodom JUKKI!

Zimné doplnky sú ideálnym darčekom na detské oslavy a iné príležitosti na privítanie dieťatka na svete. JUKKI podporuje super rodičov a naše produkty zabezpečia bábätku i vám pohodlie nielen počas zimných prechádzok. Vďaka oblečeniu a pomôckam JUKKI neexistuje zlé počasie. Každodenné prechádzky sú spôsobom, ako otužovať a rozvíjať bábätko!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *