Articles

Darček pre novorodenca – čo darovať bábätku?

Darček pre novorodenca je výzva! V neprebernom množstve detských vecí sa môžete stratiť. Najmä v prípade, keď nemáte prehľad o novinkách týkajúcich sa novorodencov a detí. Našťastie existuje množstvo skvelých a hodnotných darčekov, ktoré sú vhodné pre bábätko a ktoré potešia mamičku i otecka. Prinášame vám tipy na darček pre dievčatá a tiež pre chlapcov. Naše zaručené trendové i praktické tipy na darček pre novorodenca vám uľahčia výber.

Darček pre novorodenca – na čo by ste mali myslieť?

Výber darčeka pre bábätko je veľmi príjemná činnosť. Máte naozaj z čoho vyberať, keďže darčeky pre novorodencov sú farebne pútavé, milé na pohľad a vyvolávajú úsmev na perách. Najlepšie darčeky pre novorodencov ako sú doplnky, hračky a oblečenie vyzerajú neuveriteľne rozkošne. Skôr, ako sa pustíte do nákupov, musíte si uvedomiť, či hľadáte darček pre dievčatko, alebo darček pre chlapca. Podľa farby a veku pre dieťatko vyberte primeraný darček.

Je tiež dôležité kúpu darčeka pre najmenších skonzultovať s rodičmi, aby sa v ich domácnosti už daná vec nenachádzala. Nakupovať originálny darček pre novorodenca dievčatko alebo chlapčeka znamená pomôcť rodičom, a preto sa sútreďte na to, čo pre bábätko potrebujú. Nielen prekvapenie, ale aj praktická stránka daru je dôležitá. V tomto prípade nie je zlý nápad darček vo forme poukážky. Darčekové poukážky k narodeniu dieťaťa využijú rodičia pre kúpu toho, čo momentálne nemajú vo výbave alebo vďaka poukážke dokúpia oblečenie pre rýchlo rastúce bábätko.

Darček pre novorodenca – 6 nápadov

Keď vítate na svete nového člena rodiny alebo dieťatko blízke vášmu srdcu, oplatí sa vybrať praktický a pekný darček. Koniec koncov, narodenie dieťaťa je skvelou príležitosťou na oslavu a prejavenie radosti. Pre jeho rodičov to bude určite mimoriadne milé gesto. Aký zaujímavý darček pre novorodenca kúpiť, aby sa s darčekom deti zahrali a rodiča sa potešili? Tu je zoznam 6 inšpirácií!

  1. Interaktívna podložka

Interaktívna podložka je pekný doplnok do detskej izby a zároveň je dôležitým prvkom pri vývoji už od narodenia. Pre bábätká sú detské podložky zábavné i poučné. Vývojové detské hračky v podobe podložiek sa vyrábajú pre najmenších v rôznom farebnom prevedení. Podložka sa umiestni na podlahu, takže vytvorí bezpečné miesto na hranie dieťaťa. Aj pre veľmi neposedné deti je podložka ideálna hračka, keďže ich zamestná na dlhé hodiny. A bude perfektným darčekom aj pre mamičku, ktorá sa počas hry bábätka môže venovať iným činnostiam. K podložke sa hodí ako doplnok hracia deka.

  1. Kolotoč s hračkami

Detské kolotoče s hračkami sa vyrábajú v rôznom prevedení. Niektoré sa hodia do detskej izby nad postieľku a iné sa vešajú nad hrazdu s podložkou. Tento darček je vhodný pre bábätko, ktorému sa horšie spinká, keďže uľahčuje zaspávanie a umožňuje vytvárať rituály. Deti od narodenia milujú zvuky, a preto vyberte kolotoče nad postieľku s hudobnou skrinkou. Zvuk uspávanky sa stane signálom, ktorý dieťa rýchlo rozpozná ako večerný rituál spánku. Detské kolotoče sú tiež pomôckou, ktorá bábätko na chvíľu zamestná. Deti v každom veku túto hračku milujú!

  1. Permanentka na kurzy plávania pre deti

Ako vymyslieť darček pre bábätko i pre mamičku? Napríklad aj tak, že kúpite kurz plávania pre deti. Kurzy plávania podporia vývoj dojčaťa a mamičke umožnia spoznať iné matky. Starostlivosť o deti nezahŕňa len kŕmenie, ale tiež pohybové aktivity. Čo sa kurzov plávania týka, pohybu bude mať bábätko až až. Plávanie je skvelým nápadom na posilnenie svalov a celkový rozvoj. Kto vie, možno sa z neho jedného dňa stane plavec a vy sa stanete legendou a matkou/otcom tohto úspechu. Existuje mnoho miest, ktoré ponúkajú kurzy plávania pre bábätká. Oplatí sa ich vyhľadať a kúpiť permanentku na absolvovanie. Je vhodné sa spýtať či mamičke miesto kurzu vyhovuje.

  1. Minky deka

Odkedy sa minky materiál začal používať na výrobu detských prikrývok, vzal srdcia rodičov i detí útokom. Či už použijete deku na hranie, alebo na spanie, vždy poslúži dobre. Minky materiál je pre malé deti ideálny – je mimoriadne mäkký, príjemný na dotyk a poskytuje skvelú ochranu pred chladom. Dizajn minky prikrývok je prispôsobený detičkám, ktoré veselé motívy zbožňujú. Musíme uznať, že každá z nich je krásna a jednu budete chcieť aj pre seba. Deku môžete dať personalizovať a nechať ju ušiť s menom alebo v tvare obľúbenej rozprávkovej postavičky.

  1. Hračky so zvukom

Ak sa rozhodnete pre darček vo forme hračky so zvukom, rozhodli ste sa správne. Vedci potvrdili, že zvuk dieťa upokojuje. Kedysi sa deti zabávali tak, že zapínali vysávač alebo fén. V súčasnosti existujú oveľa lepšie spôsoby, ako vytvoriť upokojujúce zvuky pre vaše dieťa. K dispozícii sú rôzne hračky, ktoré vydávajú príjemný zvuk. Zvuk môže byť taký, že pripomenie bábätku časy, kedy bolo ešte v brušku.

  1. Odtlačky

Zo všetkých darčekov pre bábätká musíme vypichnúť odtlačky. Tento darček je pamiatka na celý život. Rôzne sady odtlačkov nožičiek alebo ručičiek umožňujú zaznamenať ich veľkosť i tvar. Tieto darčeky vám budú už navždy pripomínať prvé mesiace s dieťatkom. Všetko, čo chcete uchovať v mysli, zostane pretavené do odtačkov.

Každý z uvedených darčekov určite uchváti rodičov, bude skvelým darčekom pre novorodenca a poteší aj vás. Veď darčeky by mali nielen potešiť obdarovaného, ale aj zahriať pri srdci toho, kto darček daruje.

Tipy na darčeky pre novorodenca od spoločnosti Jukki!

Ide o bohatú súpravu pre bábätko obsahujúcu prikrývku, paplóny, matrac, kokón, vankúš aj na dojčenie, deku do autosedačky a senzorickú hračku. Sada je v krásnej pastelovo ružovej farbe a s nádherným kvetinovým vzorom. Ideálny darček pre novorodené dievčatko k narodeniu bábätka, krstinám alebo detskej oslave!

Súprava sa skladá z vankúša na dojčenie, deky, dvoch vankúšov, kokónu, sedacej deky a senzorickej hračky. Tento darček je ideálny pre novorodeného chlapčeka, ale poteší tiež jeho rodičov a zabezpečí pohodlie pre bábätko.

Dieťatku môžete darovať unisex súpravu, ktorá je vhodná pre dievčatko aj chlapčeka. Deti budú v mäkkých hniezdočkách a vankúšikoch spať ako na obláčiku.

Kontrastne zafarbené hračky v rôznom tvare pre dievčatko i pre chlapca stimulujú zrak. Pomáhajú rozvíjať jemnú motoriku a zrakové vnemy. Hračky pri dotyku jemne šuštia, čo detičky vo veku niekoľkých týždňov milujú a zvuk ich zároveň upokojí.

  • Darčeková poukážka od Jukki

Darčekový poukaz pre mladých rodičov patrí medzi praktické darčeky. Bude skvelým darčekom, ktorý rodičov bábätka poteší. Z obchodu Jukki si vyberú presne to, čo pre svoje dieťatko potrebujú. Kúpiť je možné darčekové poukazy v rôznych hodnotách.

Objavte originálne darčeky z internetového obchodu Jukki!

Obdarujte dieťatko a jeho rodičov nápaditými darčekmi, ktoré potešia každý deň! Darčeky od Jukki sú stávkou na istotou, že vyberiete pekné, kvalitné a praktické vecičky pre bábätko i pre mamičku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *