Articles

Darček pre nastávajúcu mamičku – spoznajte osvedčené nápady

Budúca mamička čelí veľkým výzvam, ktoré ju čakajú po narodení dieťaťa. Pre budúce matky je dôležité, aby ste im ukázali, že ste tu pre nich, budete oporou a maximálne pomôžete. Po pôrode by sa nemalo všetko točiť len okolo bábätka. Ako to dosiahnuť? Napríklad tak, že kúpite pre nastávajúcu mamičku a následne aj pre novopečenú matku darček. Ak hľadáte inšpiráciu, máme pre vás niekoľko zaujímavých nápadov!

Darček pre nastávajúcu mamičku – čo potrebujete vedieť?

Bez ohľadu na to, či chcete budúcu mamu len navštíviť, alebo má nejaký sviatok, napríklad narodeniny, stojí za zváženie pekný darček. Darček pre tehotnú môže i nemusí súvisieť len s príchodom bábätka. Je dôležité mať na pamäti, aby ste tehotnú nevnímali len cez prizmu tehotenstva. Nezabúdajte, že má stále svoje záľuby, vášne a preferencie. Dokonca sa jej na darček spýtajte. Zistíte vďaka tomu, čo potrebuje teraz alebo po pôrode.

Ak budúcu mamičku dobre poznáte, určite viete, čo ju dokáže potešiť. Nemusí ísť len o materiálnu vec. Spoločne strávený čas – pozvanie na večeru, návšteva kúpeľov, návšteva SPA salónu sú to najlepšie, čo jej môžete dať. A na to, že čas je cenný, nemusíme upozorňovať. Ak však nápad na darček nemáte, poraďte sa príbuznými tehotnej ženy – s manželom, partnerom, mamou či kamarátkou. Možno spolu prídete na skvelý nápad alebo vytvoríte väčší darček.

Radíme uvažovať aj nad úplne iným typom darčeka. Niekedy sú tehotné ženy nútené obmedziť svoje aktivity. Pomôžte budúcej mame tým, že jej poupratujete byt alebo odveziete auto do autoumyvárne, prípadne pomôžte zorganizovať deň. Ak už má žena deti, zavezte ich do škôlky a na krúžky. Často je takáto podpora tým najlepším darčekom. Aj na maličkostiach stojí radosť. Podpora a starostlivosť niekedy potešia viac ako materiálny darček.

Ozaj, nezabudli ste na niečo? Nielen budúca mamička je v strese a v očakávaní. Aj na otecka musíte myslieť. Kúpte mu malú pozornosť, stačí vtipný darček ako je tričko s funny nápisom, štamprlíky, aby mohol osláviť, že je bábätko na svete alebo vstupenky na futbalový zápas s kamarátmi.

Darček pre tehotné – 7 nápadov

Bez ohľadu na to, či ide o darček k narodeninám, alebo pekný darček pre tehotnú kamarátku, stojí za to vziať do úvahy preferencie ženy, ktorej ho chcete obdarovať. Aj keď je pekné odvolávať sa na jej stav, treba pripomenúť, že nie je len budúcou mamičkou. Darček pre tehotné ženy nemusí súvisieť len s tehotenstvom. Pre tehotnú sa nič nemení, stále je ženou, ktorá má svoje preferencie a vášne. V živote sa jej síce o pár mesiacov veľa zmení, ale čas, kedy príde dieťatko si môže užiť aj vďaka vašim darčekom. Tu je niekoľko návrhov na darčeky, ktoré môžete kúpiť pre tehotnú ženu:

Multifunkčný tehotenský vankúš “Bumerang”

Tehotenský vankúš “Bumerang” kúpte pre tehotnú kamarátku, sestru či manželku. Poteší sa, pretože tento typ vankúša je možné využiť na veľa spôsobov. Vankúš je zo všetkých produktov pre tehotné najviac multifunkčný. Použiť sa dá na oddych, po tom, ako sa bábätko narodí ako vankúš na dojčenie a pre dojča ako ochrana pri lezení.

Tehotenský vankúš

Tehotenský vankúš je naozaj praktický darček pre tehotnú ženu. Tehotné ženy vám za neho poďakujú. Veď každá tehotná sa sťažuje na bolesti chrbta a nepohodlie počas spánku. Tehotenské vankúše môžu bolestiam uľaviť a budú cestou k pokojnému spánku. Vybrať je možné rôzne vzory, ako napríklad Summer Dream alebo Friends Forever.

Kozmetika určená na použitie v tehotenstve a po pôrode

V tomto prípade je treba byť taktný a obdarovať takýmto darčekom svoju najbližšiu osobu – dcéru, kamarátku či sestru. Ideálna je Lansinoh Lanolín masť, ktorá je skvelá pri dojčení, pretože chráni pokožku pred podráždením.

Lístky do kina, divadla alebo na koncert

Ak tehotenstvo prebieha v poriadku, ideálnym darčekom je spoločne strávený čas. Sme toho názoru, že treba budúcej mamičke dopriať okamihy, ktoré sa po narodení dieťatka stanú zriedkavejšie. Čoskoro bude mať čerstvá mamička oveľa menej príležitostí chodiť na takéto miesta, takže o to viac sa oplatí venovať jej krásne zážitky.

Tehotenský denník

Každej žene sa bude do výbavy hodiť tehotenský denník. S radosťou si odložia svoje poznámky do denníka, ktorý bude výborným suvenírom na celý život a jedného dňa sa stane zaujímavým aj pre dospelé dieťa.

Kniha s pekným príbehom

Nastávajúce mamičky trávia veľa času pri oddychu. Hlavne v poslednom trimestri už veľmi nezvládzu, a preto knihu s pekným príbehom ocenia. Knihu vyberajte tak, aby tehotnú rozosmial, pretože hormóny robia svoje a príliš smutný príbeh by mohol vyvolať smršť emócií.

Poukaz na víkendový výlet

Poukaz na víkendový pobyt je pekný tip na darček pre tehotnú ženu, ktorá rada cestuje. Takýto oddychový výlet v príjemnom hoteli umožní načerpať nové sily na nadchádzajúce výzvy. Nezabudnite jej do kufra zbaliť vankúšik, cestovný rožok, aby si počas cestovania mohla oddýchnuť.

Všetky tieto nápady môžete použiť aj ako darček k narodeninám, ak tento sviatok pripadne na tehotenstvo.

Darček pre tehotné – čo je lepšie nekupovať?

Okrem vecí, ktoré sa budúcej mamičke oplatí darovať, sú aj veci, ktorým je lepšie sa vyhnúť. Dokonalý darček by nemal spôsobiť žiadne nepríjemnosti alebo rozpaky. A hoci má darca zvyčajne dobré úmysly, je lepšie nekupovať veci ako:

  • tehotenské oblečenie – tak ako nie je vhodné kupovať oblečenie ako darček mimo tehotenstva, nie je tento dar dobrý nápad ako darček pre tehotnú. Žena by si mala veci vybrať sama, pretože je ťažké sa trafiť do jej vkusu a veľkosti. Tie ženy, ktoré rady nakupujú on-line, ocenia darček vo forme poukazu a oblečenie si nakúpia sami.
  • kozmetika na intímnu starostlivosť – takýmto darčekom by sa mali vyhýbať aj najbližší ľudia. Podobný nevhodný darček môže spôsobiť trápne okamihy.
  • veci pre dieťa – tehotenstvo je čas intenzívneho zamerania sa na dieťa, takže stojí za to venovať pozornosť matke a vybrať darčeky pre ňu.
  • antiperspiranty či krémy na suché päty – tento typ sugestívnych darčekov nie je v tehotenstve ani mimo neho vítaný.

Nie všetci majú bunky na vyberanie darčekov. V tomto prípade je lepšie sa poradiť a konzultovať výber daru s budúcou mamičkou alebo jej rodinou.

Objavte silu darčekov pre tehotné s Jukki!

Nech sa pôžitok byť matkou začína už počas tehotenstva! Je to magický čas, ktorý si všetci budú pamätať do konca života. Váš darček ho môže urobiť ešte krajším a hodným zapamätania.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *